SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

Belediye Başkanı

Anasayfa / Kurumsal / Belediye Başkanı
Ahmet PEKYATIRMACI
Selçuklu Belediye Başkanı

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birine sahip olmanin hakli gururunu yasiyoruz. Dünya’da Türkiye’yi, Türkiye’de Konya’yi basariyla temsil eden sporcularimiza hem aldiklari basarilarla hem de, centilmence mücadeleleri nedeniyle tesekkür ediyorum.

Selçuklu Belediyesi olarak amatör spora büyük önem veriyoruz. Amatör sporcularimizin daha iyi ortamlarda spor yapmalari, ilçemizde yasayan herkesin sporla tanismalarini saglamak için gayret gösteriyoruz.

19 bransta 800’ü lisansli toplam 3800 sporcumuz spor yapmanin yani sira sehrimizin gönüllü tanitim elçiligini de yapiyor. Çünkü yaptiklari her müsabakada, çiktiklari her yarista Konya’nin adini duyuruyorlar.

Çocuklarimizin ömürlerinin ilk yillarinda sporla tanismalari için baslattigimiz Yil Boyu Spor Okullari ile önemli bir mesafe kat ettik.Amatör sporun en önemli sorunu tesistir. Bu gün çogu profesyonel takimlarda olmayan önemli tesislere sahibiz. Anadolu’nun en büyük spor salonlarindan birisi Selçuklu ilçemizdedir. Uluslararasi Spor Salonu Konya’da yapilan ulusal ve uluslararasi etkinliklerin vazgeçilmez adresi olmustur.

Selçuklu Belediyesi olarak, Selçuklu’da spor yapan sayisini artirmayi hedefledik. Her geçen yil rakamsal verilere baktigimizda bu hedefimizi yakaliyor ve yeni hedefler olusturuyoruz.

Tüm hemserilerimizi aileleriyle birlikte tesislerimize davet ediyorum..