SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

YÜZME

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Yüzme

YÜZME

 Selçuklu Belediyesi Yüzme Spor Okulu; Sancak ve Beyhekim olmak üzere iki modern Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme branşına özgü güncel teknikler benimsenerek alanında uzman antrenörler tarafından yürütülmektedir.

Selçuklu Belediyesinde Yüzme Branşı; Spor Okulu, Altyapı ve Performans grupları olmak üzere üç kategoride faaliyette bulunmaktadır. Spor okullarında ögrencilere yüzmenin temel teknikleri branşın güncel gelişmeleri takip edilerek öğretilmektedir. Yüzmeyi ögrenen ögrencilerden branşa yatkın ve yetenekli olanları seçilerek altyapı gruplarında branşa özgü tekniklerin geliştirilmesi ve performans gruplarına hazırlanması sağlanmaktadır.

Spor okulumuzda yaz ve kış sezonu olmak üzere her sezonda 1500 ün üzerinde öğrenci yüzme eğitimi almaktadır. Bununla beraber altyapı ve performans grubu olmak üzere 100 ü aşkın sporcu ile yerel ve ulusal müsabakalarda faaliyette bulunulmaktadır. Selçuklu Belediyesi Yüzme Takımı altyapıdan yetişen yüzücüleri ile faaliyetlerine henüz yeni başlamasına rağmen Okul sporları ve il Seçme müsabakalarında aldığı dereceler ile Konya yüzmesinde ön plana çıkmayı başarmıştır. 8 ila 14 yaş aralığında olan sporculardan oluşan yüzme takımı altyapısından gelecek sporcular ile haftanın en az 6 günü antrenman yaparak uzun yıllar yerel ve ulusal müsabakalarda adından sıkça söz ettirmeyi hedeflemektedir.