SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

YÜZME

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Yüzme

YÜZME

 Selçuklu Belediyesi Yüzme Spor Okulu; Sancak ve Beyhekim olmak üzere iki modern Yari Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme bransina özgü güncel teknikler benimsenerek alaninda uzman antrenörler tarafindan yürütülmektedir.

Selçuklu Belediyesinde Yüzme Bransi; Spor Okulu, Altyapi ve Performans gruplari olmak üzere üç kategoride faaliyette bulunmaktadir. Spor okullarinda ögrencilere yüzmenin temel teknikleri bransin güncel gelismeleri takip edilerek ögretilmektedir. Yüzmeyi ögrenen ögrencilerden bransa yatkin ve yetenekli olanlari seçilerek altyapi gruplarinda bransa özgü tekniklerin gelistirilmesi ve performans gruplarina hazirlanmasi saglanmaktadir.

 

Spor okulumuzda yaz ve kis sezonu olmak üzere her sezonda 1500 ün üzerinde ögrenci yüzme egitimi almaktadir. Bununla beraber altyapi ve performans grubu olmak üzere 100 ü askin sporcu ile yerel ve ulusal müsabakalarda faaliyette bulunulmaktadir. Selçuklu Belediyesi Yüzme Takimi altyapidan yetisen yüzücüleri ile faaliyetlerine henüz yeni baslamasina ragmen Okul sporlari ve il Seçme müsabakalarinda aldigi dereceler ile Konya yüzmesinde ön plana çikmayi basarmistir. 8 ila 14 yas araliginda olan sporculardan olusan yüzme takimi altyapisindan gelecek sporcular ile haftanin en az 6 günü antrenman yaparak uzun yillar yerel ve ulusal müsabakalarda adindan sikça söz ettirmeyi hedeflemektedir.