SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

SU TOPU

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Su Topu

SUTOPU

 Selçuklu Belediyesi Sutopu branşı yüzme temel eğitimini spor okulunda en iyi şekilde tamamlamış altyapı gruplarından yetişen sporculardan oluşmaktadır. Sutopu takımı Beyhekim Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda haftada 6 gün antrenman yaparak çalışmalarını sürdürmektedir. Spor okulları bünyesinde branşın temel tekniklerini öğrenen öğrenciler branşın kendine özgü eğlenceli yönlerini keşfederek havuzda oldukça verimli ve keyifli çalışmalar yapabilmektedir.

Selçuklu Belediyesi Sutopu Takımı 10 ila 14 yaş aralığında olan sporculardan oluşmaktadır. Faaliyetlerine en küçük yaş kategorisinde Türkiye Kupası ve Anadolu Yıldızlar ligi gibi ulusal müsabakalara katılarak başlayan takımımız henüz ilk müsabakaları olmasına rağmen C grubunda Türkiye Kupasını almayı başarmıştır. Konya Karmasının da tamamını oluşturan takımımız 21 il karmasının katıldığı Anadolu Yıldızlar Ligi Grup müsabakalarında B grubunda yenilgi almadan 1. olarak Konya ilini en iyi şekilde temsil etmiş ve final müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

 

Selçuklu Belediyesi Sutopu Takımının bundan sonraki hedefleri bölgesel liglerden başlayarak süper lige kadar yükselmek ve milli takımlara sporcu vererek ülke sporunun gelişimine katkıda bulunmak olacaktır.