SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

SU TOPU

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Su Topu

SUTOPU

 Selçuklu Belediyesi Sutopu bransi yüzme temel egitimini spor okulunda en iyi sekilde tamamlamis altyapi gruplarindan yetisen sporculardan olusmaktadir. Sutopu takimi Beyhekim Yari Olimpik Yüzme Havuzu’nda haftada 6 gün antrenman yaparak çalismalarini sürdürmektedir. Spor okullari bünyesinde bransin temel tekniklerini ögrenen ögrenciler bransin kendine özgü eglenceli yönlerini kesfederek havuzda oldukça verimli ve keyifli çalismalar yapabilmektedir.

Selçuklu Belediyesi Sutopu Takimi 10 ila 14 yas araliginda olan sporculardan olusmaktadir. Faaliyetlerine en küçük yas kategorisinde Türkiye Kupasi ve Anadolu Yildizlar ligi gibi ulusal müsabakalara katilarak baslayan takimimiz henüz ilk müsabakalari olmasina ragmen C grubunda Türkiye Kupasini almayi basarmistir. Konya Karmasinin da tamamini olusturan takimimiz 21 il karmasinin katildigi Anadolu Yildizlar Ligi Grup müsabakalarinda B grubunda yenilgi almadan 1. olarak Konya ilini en iyi sekilde temsil etmis ve final müsabakalarina katilmaya hak kazanmistir.

 

Selçuklu Belediyesi Sutopu Takiminin bundan sonraki hedefleri bölgesel liglerden baslayarak süper lige kadar yükselmek ve milli takimlara sporcu vererek ülke sporunun gelisimine katkida bulunmak olacaktir.