SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HENTBOL

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Hentbol

Selçuklu Belediyesi Hentbol Takimi 13 yildir birlikte oynayan, tamami altyapidan yetisen oyuncularla kurulmustur.  Yas ortalamasi 20 olan Hentbol Takimi Süper Ligde mücadele etmektedir.

Selçuklu Belediyesi Hentbol takimi 13 yildir birlikte oynayan oyunculardan olusan bir takim olma özelligine sahiptir. Tamami alt yapidan yetiserek en üst lige yükselme basarisi gösteren takimimiz bu bakimdan ülkemizde bir ilki basarmis olmanin gururunu tasimaktadir.

Altyapidan yetisen oyunculardan olusan Selçuklu Belediyespor  hentbol takimi, 1. lige yükselene kadar bulundugu bütün ligleri sampiyon olarak tamamlamistir. Yas ortalamasi 20 olan sporcularimiz bu sezon Türkiye Hentbol 1. Liginde mücadele etmektedir.

Genç kadrosuyla yakin gelecekte lige damga vuracak olan Selçuklu Belediyesi hentbol takiminda ayni zamanda Milli Takimlar da 8 sporcu bulunmaktadir. Genelde 1994 dogumlulardan olusan A takimi sporcularimiz disinda 1997, 1999 ve 2002  dogumlu  sporcular alt yapida çalismalarini sürdürüyor. Hentbol takimlarimiz çalismalarini Selçuklu Belediyesi Yazir Spor Salonunda yapmaktadir.