SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HENTBOL

Anasayfa / Kulubumuz / Branşlar / Hentbol

Selçuklu Belediyesi Hentbol Takımı 13 yıldır birlikte oynayan, tamami altyapıdan yetişen oyuncularla kurulmuştur.  Yaş ortalaması 20 olan Hentbol Takımı Süper Ligde mücadele etmektedir.

Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı 13 yıldır birlikte oynayan oyunculardan oluşan bir takım olma özelliğine sahiptir. Tamami alt yapıdan yetişerek en üst lige yükselme basarısı gösteren takımımız bu bakımdan ülkemizde bir ilki başarmış olmanın gururunu taşimaktadır.

Altyapıdan yetişen oyunculardan olusan Selçuklu Belediyespor  hentbol takımı, 1. lige yükselene kadar bulunduğu bütün ligleri şampiyon olarak tamamlamıştır. Yaş ortalaması 20 olan sporcularımız bu sezon Türkiye Hentbol 1. Liginde mücadele etmektedir.

Genç kadrosuyla yakın gelecekte lige damga vuracak olan Selçuklu Belediyesi hentbol takımında aynı zamanda Milli Takımlar da 8 sporcu bulunmaktadır. Genelde 1994 doğumlulardan oluşan A takımı sporcularımız dışında 1997, 1999 ve 2002  dogumlu  sporcular alt yapıda çalışmalarını sürdürüyor. Hentbol takımlarımız çalışmalarını Selçuklu Belediyesi Yazır Spor Salonunda yapmaktadır.