SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / SELÇUKLU’DA YAZ SPOR OKULLARI SONA ERİYOR 28 Ağustos 2018 Salı

 Bu yaz da aileler tarafindan büyük ilgi gören Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okullari 2 Eylül Pazar günü sona eriyor. Kis dönemi için kayitlar 10 Eylül Pazartesi günü basliyor

Selçuklu Belediyesi yaz spor okullari sehrin her bölgesine yayilan modern tesisleri ile bu yil da ögrenci ve ailelerden büyük ilgi gördü. Yaz Spor okullarinda bu yil 16 bransta 13 bin 732 sporcu egitim gördü. Selçuklu'nun her bölgesinde 35 tesis ve 56 salonda yürütülen çalismalarda, spor okullari her geçen yil sporcu sayisi artirarak hizmet vermeye devam ediyor. Profesyonel antrenörler gözetiminde ulusal standartlara uygun tesislerde, sporculara hijyenik sartlarda teknik donanima sahip alanlarda egitim veriliyor. Selçuklu Belediyespor Kulübü'nde Türkiye, Avrupa ve Dünya derecesi yapan sporcularin bir çogu spor okullarindan yetisti.

16 BRANSTA EGITIM

18 Haziranda baslayan ve 2 Eylül Pazar günü sona erecek olan 2018 Yaz Spor Okullarinda, Basketbol, Futbol, Voleybol, Hentbol, Cimnastik, Tekvando, Karate, Kick-Boks, Wushu, Judo, Yüzme, Tenis, Satranç, Güres, Hentbol ve Hokey branslarinda egitim verildi.

EN ÇOK TERCIH EDILEN BRANS YÜZME OLDU

Yaz Spor okullarinin bu yil en çok ilgi gören branslari Futbol, Basketbol ve Yüzme oldu. Kayitlarin basladigi ilk saatlerde yüzme bransi kontenjani tamamen doldu. Bay ve bayan guruplarinin ayri ayri seanslarda yer aldigi yüzme de 7 ile 15 yas araliginda ögrencilerden kayit alindi. Selçuklu Belediyesi Sancak ve Beyhekim Yüzme havuzlarinda toplamda 2152 sporcu egitim gördü. Yüzmenin yani sira, en çok tercih edilen branslardan basketbolda 2158, futbolda ise 2597 sporcu egitimlerini tamamladi.

KIS SPOR OKULLARININ KAYIT TARIHI 10 EYLÜL

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü kis spor okullari kayitlari 10 Eylül pazartesi gününden itibaren baslayacak. 6 Ekim Cumartesi günü egitimlerine baslanacak olan Kis Spor Okullari, 12 Mayis 2019 Pazar günü  sona erecek. Geçtigimiz yil 11 bin 392 sporcu kis spor okullarinda egitim görmüstü. Selçuklu Belediyespor kulübünde her yil lisansli ve spor okullarinda yaklasik 30.000 kisi spor yapiyor.

 

 

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter