SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / SELÇUKLU BELEDİYESPOR’DAN MİLLİ TAKIMA 10 SPORCU 29 Ocak 2019 Salı

Selçuklu Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı, Konya’da düzenlenen Gençler-Büyükler Türkiye Şampiyonasında başarılı sonuçlara imza atarak 10 sporcusunu Milli Takıma göndermeyi başardı

Türkiye Taekwondo Federasyonu faaliyet programında yer alan Gençler-Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Konya’da düzenlendi. Konya Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen şampiyonaya yaklaşık 3000 sporcu katıldı. Şampiyona da başarılı bir performans sergileyen Selçuklu Belediyespor Kulübü 2 bronz madalyanın sahibi olurken, 10 sporcusunu da Antalya’da düzenlenecek ‘Turkish Open Turnuvası’nda Milli Takım kafilesine göndermeyi başardı. Büyükler kategorisi +87 kg da mücadele eden Talha Bayram üçüncü olurken, Ayşe Sena Aytürk +73 kg da Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Selçuklu Belediyespor Kulübü Taekwondo sporcuları Mustafa Heybet, Soner Bıyık ve Ayhan Mert Baş ise beşincilik elde ederek Milli Takıma gitmeye hak kazandı.

ARMAĞAN: MADALYA SAYISI BİRAZ DAHA FAZLA OLABİLİRDİ

Selçuklu Belediyespor Kulübü Başantrenörü Ali Armağan, Şampiyonada şansızlıklar yaşadıklarını ifade ederek, “Çok iyi hazırlandığımız şampiyonadan iki madalya elde ettik. 10 sporcumuzu ise Milli Takıma göndermeyi başardık. Şampiyonanın genelinde sporcularımız iyi bir performans gösterse de madalya beklediğimiz sporcularımızın beklenmeyen sakatlıkları bizleri üzdü. Bu sakatlıkları yaşamamış olsalardı birkaç madalya daha fazla kazanabilirdik. Bundan sonraki süreçte madalya kazanan sporcularımız ve Milli Takıma göndereceğimiz sporcularımızdan, Antalya’da iyi bir performans bekliyoruz” diye konuştu.

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter