SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / SEÇLUKLU BELEDİYESPOR YÜZME'DE 5 MADALYA KAZANDI 18 Aralık 2018 Salı

Selçuklu Belediyespor Kulübü, Trabzon’da düzenlenen Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finallerinden 3 altın 2 gümüş madalya ile döndü

Selçuklu Belediyespor Kulübü yüzme branşında başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Türkiye Yüzme Federasyonu faaliyet programında yer alan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri Trabzon’da düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen müsabakalara 192 kulüpten yaklaşık 1200 sporcu katıldı. 5 sporcusuyla Şampiyonada mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Trabzon’dan 3 altın 2 gümüş madalya ile döndü. Selçuklu Belediyesi Spor  Okullarından yetişerek altyapıya kazandırılan sporcular elde ettikleri derece ile önemli bir başarıya imza attı. Sporculardan Mustafa Berkay Yılmaz 50 metre serbestte A4, Hüseyin Ok 50 Metre serbestte A3, Esad Emre Dinç, 50 metre kurbağalamada A3 barajlarını geçerek altın madalyanın sahibi oldu. Alper Ece 50 metre kurbağalamada A2, İsmail Yasin Dinar ise 400 metre serbestte A2 barajını geçerek gümüş madalya elde etti.

SEREN: MADALYA İLE DÖNDÜĞÜMÜZ İÇİN MUTLUYUZ

Selçuklu Belediyespor Kulübü Yüzme Branş sorumlusu Hasan Seren Trabzon’da düzenlenen finallerden madalya ile döndükleri için mutlu olduklarını ifade etti. Seren, “Tamamı spor okullarımızdan seçilerek, altyapımızdan yetişen çocuklarla mücadele ettiğimiz finallerden 5 madalya ile döndüğümüz için çok mutluyuz. Çocuklarımız her gün performanslarının üzerlerine koyarak ilerliyor. Antrenör arkadaşlarımız çocuklarımızın gelişimine büyük katkı sağlıyor. Bundan sonraki şampiyonalardan da madalya ile dönmek istiyoruz. Bizlere her zaman destek olan Selçuklu Belediye Başkanımıza, Kulüp Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter